01 marca 2017 r. o godz. 16.00 ruszył projekt pod nazwą „Środa z Seniorem” dofinansowany z Budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Zajęcia dla osób w wieku 60 + organizowane są w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie. Bogaty program zajęć przygotowany przez członków naszego Stowarzyszenia oraz przytulne wnętrze „Kącika Babci i Dziadka” przyciągnęły Seniorów z terenu miasta Częstochowy. Przy kawie i herbacie przedstawiono główne założenia projektu oraz prowadzących zajęcia.

Pani Jolanta Jędraszkiewicz, która będzie prowadziła gimnastykę leczniczą Cantienica opowiedziała o jej zaletach i efektach zdrowotnych uzyskiwanych w przypadku regularnych ćwiczeń. Chętnych do wzięcia udziału w gimnastyce było co niemiara. Utworzono więc dwie grupy, które w marcu i kwietniu poznają tajniki tej dyscypliny. Podobne zainteresowanie było zajęciami z muzykoterapii i relaksacji. Na zakończenie spotkania organizatorzy opowiedzieli o pozostałych projektach Stowarzyszenia, których uczestnikami mogą być osoby w wieku  60 + . Zadowoleni Seniorzy zapowiedzieli, iż będą stałymi odbiorcami zadań realizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Skip to content