C

Uwaga! Seniorzy z gminy Częstochowa i Rędziny.
Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ma dla Was niecodzienne zaproszenie. Szczegóły na plakacie informacyjnym. Zapraszamy.
 
 
 
2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.
„Widzisz – reaguj!” – to hasło jest już nam dobrze znane w przestrzeni publicznej. A co z cyberprzestrzenią? Jaka jest skala przemocy w sieci? Co możemy zrobić? Zachęcam do zapoznania się z artykułem Łukasza Wojtasika, koordynatora kampanii „Dziecko w Sieci”, realizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje.
 
Nadeszła jesień, a wraz z nią znaczny spadek temperatur i … naszego nastroju. Co zrobić aby nie poddać się jesiennej słocie? Mamy dla Was zadanie na 8 tygodni. Tak, „8 tygodni do zdrowia” razem z Narodowym Funduszem Zdrowia i nowym, profilaktyczno – treningowym programem, do którego link będziemy dla Was publikować w każdy czwartek. Co zrobić, żeby zacząć? Odpowiedz na 7 prostych pytań z kwestionariusza PAR-Q & YOU i ruszaj z nami już dzisiaj. Czekamy na Wasze opinie! Do treningu, START!
 
Zajęcia plastyczno - techniczne 🎨🖌️
Potrzeba rysowania, malowania, wyrażania swojej tożsamości poprzez sztukę jest zakorzeniona głęboko w naszej naturze. Dzieciom taka forma zajęć pozwala na stymulowanie i rozwijanie wrażliwości wzrokowej👁, dotykowej i słuchowej,👂 odreagowanie napięć czy złych emocji, podejmowanie inicjatywy, czy też rozwijanie wytrwałości w pracy. A efekt! Sami możecie zobaczyć!
 
1 października obchodzimy Światowy Dzień Osób Starszych.🌷🌷🌷
Pragniemy z tej okazji złożyć wszystkim osobom starszym najserdeczniejsze życzenia! Życzymy wszystkim Państwu, aby pamięć o osobach starszych nie kończyła się na tym jednym dniu, a aktywność i pasja nie opuszczały Państwa nigdy!
Zachęcamy również do zapoznania się z załączonym materiałem, który przedstawia stan prac nad Konwencją o prawach osób starszych.
 

Październik jest na półkuli północnej miesiącem jesiennym🍂🍁, a na południowej wiosennym. Jest najdłuższym miesiącem w roku kalendarzowym, ponieważ wypada wtedy zmiana z czasu letniego na zimowy (jest dłuższy o jedną godzinę 🕛 od pozostałych 31-dniowych miesięcy).